kakao

Sağlıklı Tatlı Krizi Tarifi – 3 malzeme ile 1 dakikada hazır

Sağlıklı yaşamaya çabaladığım bu dönemde beni en çok tatlı krizi anları zorladı diyebilirim. Kendimi bitterlerin içine atasım geldi zaman zaman. Ama sonra instagramda keşfettiğim bir hesap benim tatlı krizlerini çözmemi sağladı. Hemde 1 dakikada hazırlayıp, dolaba atıp 3-4 gün boyunca kahve yanına servis yapabiliyorum..

Evde olması gereken sadece 3 malzeme

muz – kakao – tarçın

Screen Shot 2017-11-09 at 16.44.29

 

Yapılışı öyle basit ki bu mu yani post demeyin, yiyince kesilen tatlı krizinizi görünce oh be 300 kalori almadan da atlatılıyormuş diyeceksin.

Muzu 2şer parmak kalınlığında kesiyor, bir buzdolabı poşetinin içine 1 tatlı kaşığı kakao ve yarım çay kaşığı tarçın koyup poşetin içinde iyice karıştıyorsunuz. Sonra yapılacak tek şey muzları içine koyup poşeti nazikçe sallamak ve muzların heryerini kakaolu karışım ile bulamak. Yiyeceğiniz kadarını ayırıp geri kalanı hoop buz dolabına..

Bu basit çözüm benim en çok kullandığım küçük ve sağlıklı atıştırmalık oldu günde 1 kez ara öğünde yiyorum ve genellikle kahvaltı sonrası ara öğünde oluyor bu. Sonrasında gün içinde yakmak lazım sonuçta kakao yağını..

Umarım size de çözüm olabilir

 

 

Sevgiler

 

Share on Google Plus