Kehribar-Diş-Kolyesi

Bebeğinizin diş çıkarma döneminde en büyük yardımcı kehribar kolye!

Ben kehribar kolye ile oğlum 4 aylıkken tanıştım. Hemen araştırmaya başladım. Birçok anneden oldukça olumlu yorum okudum. Oğlumun salyaları inanılmaz fazlaydı ve ellerini ağzına yumruk yapıp sokma derecesinde diş kaşıntısı yaşıyordu. Dişliklerinden buzluk olanı, çıngıraklı olanı, tırtıklısı gibi envai çeşitlisini eline versekte sonuç hep ellerinin ikisini birden minnacık ağzına sokma çabaları oluyordu. 

0000936_konyak-rengi-kehribar-amber-dis-kolyesi-yuvarlak-kesim

Bu kehribar işi denemeye değerdi firmaları araştırdım. Ancak kehribar Bebek kolyesi satışı yapan zaten 2-3 firma vardı. En çok olumlu yorum aldığım ancak sonrasında ürünün bir problemi yüzünden iletişime geçtiğimde birazcık pişman olduğum bir firmada karar kıldım. Ananesi ile konuştuğumda taşın ne kadar faydalı olduğunu anlatması üzerine oğluma anneannesinin hediyesi olan kolyemizin siparişini verdim. 

Kolye inanılmaz işe yaradı. İlk günün sonunda öğle uykusunda oğlum tam 4 saat uyudu. Rahatlatma özelliği gözle görür bir şekilde netti. Salyaları ilk hafta aynı devam etti ama sonraki haftada neredeyse %70 azaldı. Ellerini çok nadir ağzına sokuşturur oldu.. Ve ilk 4 dişini hiç haberimiz olmadan hiçbir sorun yaşamadan çıkarttı. 

Bebekler-için-kehribar-kolye

Tek bir sorun yaşadım sadece o da bebeğimin boynunda tesadüfen gözümün önünde taş ortadan ikiye bölündü. Neyseki boncuklar tek tek düğümlü olduğu için dağılmadı ama  o iki parçadan birini yutma ihtimali vardı. Bu olay sonrası firma ile görüştüm tamirini yapmadıklarını söyleyerek bana kopan boncuk yerine bir tane boncuk gönderdiler(kopan yer klips kısmıydı) ve bir bijuteride yaptırabileceğimi! Söylediler. İşin açığı kargo fiyatını da ödediğim bu tek boncuğu yaptıracak tek bir yer bulamadığım için firmanın müşteri memnuniyetini sorguluyorum..  

ergenlik döneminde ve hatta yetişkinlerde de  kullanılan Kehribar taşının faydaları için;

Kehribar diş çıkartma döneminde çocuklara doğal tedavi alternatifidir. Ağrıları dindirir, ağız suyunu azaltır ve doğal antibiyotik görevi görür. Alerjisi, troid, guatr gibi sorunları olan çocuklarda da kullanılır. Kehribarın bunların dışında bir sürü faydalı etkileride vardır. Ayak bileğine takıldığında hızla büyüyen çocukların eklem ağrılarını dindirir. Kolik ve gaz sancısı gibi sindirim sistemi problemlerini hafifletir. Guatr ve reflu yada iyi gelir. Yetişkinlerde migren, baş ağrısı, mide ağrısı, romatizmal ağrılar, bel ağrısı depresyona karşı iyi gelir. Bu şikayetler çocuklarda da varsa aynı nedenler için kullanılabilinir.

Share on Google Plus