i

gür ve pırıl pırıl parlayan güzel saçlar için doktor onaylı saç maskesi

Biz kadınlar! Saçlarımız güzelse bir ruj sürsek bile yeter! ama saçlarımız kötü ise yüzümüzdeki makyaj bir kilo da olsa kendimizi iyi hissetmeyiz. Bu kadar önemli bir konu da da tabiki güzel saçlarımıza bazen işkence uyguluyoruz. Saç kremleri ve spreyleri ile bakım yapmak adına saç derimizin yağ dengesini bozuyor düzleştirici ve fön makinaları ile oldukça yüksek ısılara maruz bırakıyoruz.

hYapılan bu yanlışlara bir de anne olmanın getirdiği hormonal değişiklikler gecikince doğumdan sonra saçlarım neden dökülüyor diye krizlere giren ben doktoruma saçlarım doğumdan sonra tutam tutam dökülüyor çok sönük ve cansız saçlar sürekli topuz yapmaktan başıma ağrılar girdi diye yakınınca sevgili doktorum bana Doğumdan sonra saç bakımı diye birşey var dedi! bir mucizeler listesi verdi!!! saç bakım kürlerine dünyanın parasını da harcasanız eczaneden temin edeceğiniz oldukça düşük bütçeli bu bakımın yerini ne yazık ki tutmuyor. Ben sadece 2 kez denememe rağmen saçlarımın dökülmesi bıçak gibi kesildi ve inanılmaz parlak güzel saçlarım geri geldi:) artık herkes sen saçına naapıyorsun sorusunu soruyor bana.. Ben de her tanıdığımla bu listeyi paylaşıyorum ki buraya yazmak da yeni aklıma geldi:) Size en yakın Eczaneden temin edebileceğiniz karışım şöyle,

  • bephantene ampül
  • evicap kapsül – ampül seçeneği de var (e vitamini)
  • redox-c ampül
  • badem veya zeytin yağı

Ben ilk yaptığımda badem yağı ikincisinde zeytinyağı kullandım saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayıp havlunun içerisinde 1 saate yakın bekleyiyorsunuz sonra çok sıcak olmayan ılık su ile iyice duruluyorsunuz. İlk günden siz de farkedeceksiniz. Ayrıca ben 15 günde bir uyguluyorum.

Sağlıklı ve gür saçlar dileğiyle

Share on Google Plus