images

ve goji berry hayatımıza girdi!!

Hep “1 haftada 5 kilo  zayıflama, mucize detokslar“ gibi terimleri artık hayatımızın bir parçası haline getirdik. Bu diyetleri haftalarca deneyip bezin 2 kilo bazen 3 kilo verip sonra 4 kilo olarak geri alarak iyice sinirlerimizi gerdik.

Bu durumları birebir yaşamış bir insan olarak hayatımda olmak isetiğim kiloya ulaşmak için hiç bu kadar azimli ve güçlü hissetmemiştim çünkü yeme alışkanlığımı çok da değiştirmeden goji berry (kurt üzümü) ile zayıflamaya başladım. Ne detoks gibi katı kuralları var ne de ara öğün veya yemek saatleri. Olay goji’yi yemeye başlayınca kendiliğinden oluyor zaten. Su içmeyen birisi olan ben bile günde 2 lt su içmeye kendiliğimden başladıysam herkes içer..

Chinese Goji Berries 2007. Image shot 2007. Exact date unknown.goji berry nedir?

Dünya’da Goji berry ya da wolf berry diye bilinen ancak ülkemizde pek bilinmeyen Kurt Üzümü “Süper Meyve” tanımını gerçekten hak ediyor. Goji Berry çok önemli bir meyve. Orijini Asya olan ve çoğunlukla Tibet ve Moğolistan’da dünyanın en yüksek dağları olan Himalayalar’da yetişiyor. Goji Berry, dünyadaki besin değeri en yüksek olan meyvelerden biri. Çok kuvvetli bir antioksidan olan bu meyve Çin’de tıp alanında 2000 yıldır kullanılıyor. “***

 

İnsülin direnci olan ve tip2 diyabet teşhisinden kılpayı kurtulan biri olarak insülin durumunu düzenleyen goji berry ile tanıytığımdan beri daha dinç uyanıyor daha az yoruluyorum. Kilo verme konusuna gelince yemeğimde hiç bir azaltma yapmamama rağmen su içme isteğimi arttıran bu kuru meyve sayesinde 1 kiloya yakın verdiğimi bu sabah tartıda gördüm ve bugün 5. gün!

verilecek kilonun fazlalığına göre kullanım miktarı ve süresinin değiştiğini öğrendiğim gojiyi ben sadece sabahları 1 avuç yaklaşık 15-20 adet olarak yiyorum akşamları da yemeğe 1 haftadan sonra başlayacağım. Bu arada benim 10 kilo kadar fazlam olmasına rağmen dozajı düşük tutuyorum çünkü 8 aylık bebeğim var ve emziriyorum. Emzirirken goji berry kullanımı konusunda da araştırma yaptım herhangi bir problem yaratmayacağıbiyana su tüketimini arttırdığı için süt üretimini de arttırdığını okudum ve inanın yaşıyorum. Zaten formül basit bol su = bol süt.

*** alıntıdır.

 

Share on Google Plus