beyaz_disler_icin_bu_besinleri_tuketin_h1890

BEYAZ DİŞLER İÇİN NELER YEMELİYİZ?

Vücudumuzun bize verdiği tepkilerin,  yaptığımız bakımlar ve doktor kontrolleri dışında en büyük etkenlerinden biri de tükettiğimiz gıdalar.Dişlerimiz de buna dahil.Günde iki kez fırçalamak ve  rutin dişçi kontrollerimiz dışında yediğmiz besinler de diş sağlığımızda çok önemli bir rol oynuyor.

Özgüvenimizin en büyük parçası olan gülümsememiz ve arkasındaki beyaz dişler tabki ki ! Yemeye dikkat edeceğimiz bazı besinlerle daha beyaz ve daha sağlıklı dişlere sahip olabiliriz.İşte o ürünler ;

 

BROKOLİ 

 

Brokolinin-Faydaları-2Çok önemli bir antioksidan görevi oynayan brokoli;

Diş minesi üzerinde bir katman oluşturarak dişlerinizi asitlere karşı korur.Dolayısıyla asitli yiyecek ve içeceklerden önce brokoli tüketmek diş sağlığı için önemli bir rol oynar.Ayrıca diş üzerince bir ovma etkisi bıraktığından doğal diş fırçası işlevide görebiliyor.

 

 

 

 

ÇİLEK

ÇİLEK

Malik asit içeren bu yaz meyvesi;

damarları büzen, kanamayı durduran doğal ilaç işlevi görüp diş yüzeyindeki rengi alıyor.Daha etkili bir sonuç için, çileği dişlerinize bastırark sürmeyi deneyin. Fakat çileğin içinde bulunan asit dişinizin üzerinde uzun süre kaldığında diş minesinde tahribata yol açabileceğinden dolayı bu işlemden sonra  ağzınızı çalkalamakta fayda var.Daha yerken dizlerinizi beyazladığını hissedebilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

PORTAKAL

Portakal-DilimleriPortakalın kabuklarının içindeki beyaz kısım dişleri beyazlatıyor;

 dişlerinize haftada iki kez diş fırçası ile uygulayabilirsiniz.Ayrıca portakal fazla tüketilmesi halinde diş minesini aşındırabilen  bir asit ve diş beyazlatma etkisine de sahip. Portakalı dilim olarak yemek yerine, suyunu içmek daha etkili olabilir.

 

 

 

 

 

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Sütsut kalsiyum değerri oldulça yüksek bir ürün;

Dolayısıyla süt ürünleri kalsiyum deposu olarak görülebilir.Bu yüksek kalsiyumlu ürünler dişi besleyip daha güçlü hale getiriyor.Bu sayede diş mineleri daha sağlıklı ve daha beyaz bir görünüm kazanıyor.

 

 

 

 

Ve tabikide vücudumuzun en büyük yaşam kaynağı su! dişlerimizin de başlıca sağlık kaynağıdır.Sağlığımız için günde iki litre su içmeye özen göstermeliyiz. . .

Share on Google Plus