resim

Masa başında çalışanların yemesi gerekenler!

Özellikle masa başı çalışanlar bilir ki zaman ofiste öyle kolay geçmez:) E doğal olarak “ya yiycek bişiler var mı?” sorusu yemek ve mesai bitiş saatine yaklaşırken en çok söylenen sözlerden biridir..Sonunda şekerli kremalı bisküvi ve çayla tatlıya bağlanan bu diyalog aylar içerisinde vücudumuzda yağlara dönüşerek aynada kendisini gösterir.

Bu yüzden, enerjiniz düştüyse, mesai bitsin diye dakikaları saymaya başladıysanız hemen bir şeyler atıştırarak müdahele etmelisiniz.

fft20_mf4455986
Miktarını abartmadıkça hergün bir parça bitter çikolata yemek, hem tatlı ihtiyacınızı giderecek hem de beyninizi çalıştıracaktır.
Kakao’nun içeriğindeki flavodin (bir tür antioksidan) maddesi kanı hızlandırarak beyne daha hızlı ulaşmasını sağlar ve böylece daha uyanık ve dikkatli çalışabilirsiniz.
fft20_mf4455988
Kış aylarında öğleden sonra yiyeceğiniz 2 mandalina ya da bir portakal, hem güçlü kokusu sayenizde hislerinizi uyandıracak hem de C vitamini sayesinde vücudunuzu canlandıracaktır.
fft20_mf4455994
Soda da sizi hem canlandıracak hem de midenizi rahatlatacaktır.
Bol sıvı tükettiğinizde daha sık tuvalete gideceksiniz, böylece kalkıp kısa bir yürüyüş de yapmış olacaksınız.
fft20_mf4455998
Günde bir avuç badem yiyerek hem hislerinizi uyandırabilir hem de ana öğün öncesi açlığınızı bastırabilirsiniz. Ayrıca badem mükemmel bir E vitamini ve lif kaynağıdır. Enerji verir, işe odaklanmanızı kolaylaştırır
fft20_mf4456025
Verimliliğinizin düştüğü saatlerde bir bardak kahve eşliğinde yiyeceğiniz bir kaç adet kuru hurma size enerji verecektir.  Hurma, hafızanızı güçlendirir ve içeriğindeki kalsiyum, potasyum, demir B vitamini bedeninizi canlandırır
fft20_mf4456031
Elma, lif ve C vitamini için mükemmel bir kaynaktır. Daha fazla lif almak için elmayı kabuğuyla beraber tüketin. Daha sağlıklı ve lezzetli bir opsiyon olması için yanında badem, ceviz ve kaju gibi yemişler tüketebilirsiniz.
Share on Google Plus