untitled76

Saçlarda elektiriklenmeye son !

Giydiğimiz kıyafetlerden, yağmurdan, sıcaktan, belkide yapısal olarak ama bir şekilde elektiriklenen saçlar bir çok kadının rahatsız olduğu bir durum.

Elektiriklenen saçlar gün içinde kabusumuz olabiliyor çoğu zaman sesini bile duyuyoruz.Aslında dikakt edip uygulayacağımız ufak tüyolarla elektiriklenmeye bir son verebiliriz.Çok fazla değil saçlarda  elektiriklenmeyi önlemek için dikkat edilmesi gereken 5 nokta;

1.Duş aldıktan sonra saçları soğuk suyla yıkamak nemi saça hapseder.Bu sayede hem kabarıklık hem de elektiriklenme önlenir ve saçlarınız ışıltılı görünür

2.Nemli saç her zaman daha az nem emeceğinden doğal olarak elektiriklenmeyi engellemiş olur.Haftada bir kez doğazl yağlar yada evde yapacağınız saç maskelerinden oluşan bir bakım uygularsanız, saçınızın nem ihtiyacını karşılamış olursunuz.

http://kurusaclar.blogspot.com/2013/11/kuru-saclarda-elektriklenme.html

3.Duştan çıktıktan sonra saçınızı havluyla kurularken, havluyu saçınıza sürtmek yerine etrafında güzelce sarıp sıkarak suyunu aldırmak sürtünmeyi en aza indirip elektiriklenmeyi engeller.

4.Düzleştirici gibi saç şekillendiriciler kullanırken düşük ısıda bir kaç kere saçınıza sürtmek elektiriklenmeye yol açacaktır.Fakat ısıya karşı saç koruyucu ürünler kullanıp düzleştiricinin ısısını biraz arttırdıktan sonra sadece bir kerede şekil vermek elektiriklenmeyi engeller.Ama lütfen koruyucu kullanmayı unutmayalım.

5.Düzenli olarak saç kestirerek (tavsiye edilen 8 haftada bir) saç uçlarındaki kırıklardan kurtulmak hem saç sağlığınız için hemde kırıkların oluşturduğu elektiriklenme ve görüntüsünün kaybolmasına daha canlı bir izlenim bırakmanızı sağlar.

Share on Google Plus