twitter

Twitter profil sayfa tasarımını yeniledi.

Ülkemizde özellikle son zamanlarda oldukça yoğun olarak kullanılan Twitter profil sayfasının tasarımını yeniledi. Şuan test aşamasında olan tasarım bazı kullanıcılarda kullanımda. Herkesin kullanımına sunulma tarihi ise önümüzdeki birkaç hafta olarak konuşuluyor. Yapılan tasarımın Facebook ve Google plus’a benzerliği oldukça şaşırtıyor..

Gayet büyük bir değişiklik olan bu tasarım değişikliğinde ilk göze çarpan, Facebook profil sayfalarında olduğu gibi profil resminin solda olduğu yeni Twitter tasarımında, fotoğraflar biraz daha ön plana çıkartılmış ve zaman çizelgesi de Facebook’un zaman tüneli ile neredeyse aynı olmuş diyebiliriz.

Twitter yeni özellikleri ve büyük tasarım değişikliğini büyük kullanıcı kitlelerine açmadan önce, belirli bir grup ile test ederek sorunları gidermeye başladı. Yeni profil sayfası tasarımında, profil resminizin hemen sağında aynı hiazada duran takipçi, takip ettikleriniz, attığınız tweet sayısı, favorileriniz ve fotoğraf/video sayınızı görebiliyorsunuz.

channingtatum_profile2

 

Test sürecine katılan kullanıcılar, siz test aşamasında olmasanız bile sizin profilinizi de yeni tasarım ile görüntülemektedir. Bu nedenle test aşamasına katılan bir arkadaşınız varsa, profil sayfanızın ekran görüntüsü isteyerek yeni tasarım ile profilinizin nasıl görüneceğiniz öğrenebilirsiniz. Şuanki tasarımda 1252 x 626 boyutlarında olan üst kısımdaki fotoğrafın yeni tasarım ile boyutları 1500 x 500 piksel oluyor. Bu nedenle yeni profil sayfası tasarımına geçildiğinde uyumlu olmayan fotoğraflarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz.

profiles_flotus_new

Hazırlanan bu yeni tasarım ile sayfanın üst bölümünde büyük bir kapak fotoğrafı yer alırken, profil fotoğrafının yer aldığı sol tarafta ise ayrıntılı kişisel bilgiler, takipçiler ve fotoğraflar ile videolar bulunuyor. Genel tweet akışı sayfa ortasında yer alıyor, sağ tarafta ise takip önerileriyle dünya gündemi görünüyor. “Pin” desteğiyle belirlenen tweetlerin sayfanın üst kesimine sabitlenmesine imkan veren yeni tasarım, görüntülenecek tweetler için filtreleme desteği veriyor ve son olarak bazı önemli içerikleri çok daha büyük olarak kullanıcıların karşısına çıkartıyor.

 

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunulacağı öğrenilen yeni profil sayfaları hakkında hazırlanan özel bildiriye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak : http://sametguder.blogspot.com.tr/2014/03/twitter-yeni-profil-sayfas-tasarmn-test.html
                 https://blog.twitter.com/2014/coming-soon-a-whole-new-you-in-your-twitter-profile
                 http://www.donanimhaber.com/diger/haberleri/Twitter-kisisel-profil-sayfalarini-yeniledi.htm
Share on Google Plus