nane-cayi

MUTFAKTAN SAÇLARA GELEN IŞILTI !

Bakım ürünlerinden  her ne kadar vazgeçemesekte aslında bizim ihtiyacımız olan herşey doğanın kucağında. .

Her zaman doğal ürünlerin  ve kendimizin hazırlayabileceği karışımlar tarafında olmalıyız.Bu vucüdumuzla zaten gereğinden fazla  temas içinde olan kimyasalları azaltacak hem de bizi yan etkilerinden korumuş olacak.Her evin mutfağında olan bu doğal ürünlerle saçlarımıza gereken bakımla beraber ışıl ışıl görünmesini sağlamak çok kolay.Bakalım hangi ürünlerden nasıl faydalanabiliriz?

 

 NANE ÇAYI

nane-cayi

 5 adet naneli çay poşetini çaydanlıkta demleyin. Soğumaya bırakın, bu sırada saçınızı şampuanlayıp durulayın. Soğuyan naneli çayınızı da son durulama suyu olarak kullanın. Nane, saçınızdaki fazla yağı ortadan kaldıracaktır.

 

 

 

 

ELMA SİRKESİ

elma_sirkesi_zayiflatirmi

Elma sirkesi muhteşem bir parlatıcıdır. Şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra saçınızı bir miktar elma sirkesiyle duruladıktan sonra elde edeceğiniz parlaklığa siz de şaşıracaksınız. Yalnız bu uygulamayı boyalı saçlarda gerçekleştirmeyin.

 

 

PİRİNÇ

imagesUzakdoğu mutfağının incisi pirinç, saçı dolgun gösterici özelliğe sahiptir. Bir kap pirinci, iki kap dolusu suyun içine koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah pirinci süzdükten sonra suyunu sprey ağızlı şişeye dökün. Saçınızı kurutmadan önce bu karışımı başınıza sıkın.

 

 

 

 

BAL

honey-640x424Balın beslenmedeki yararlarının yanı sıra, saç için de faydalı olduğunu bilmelisiniz. Bal, saçtaki nemi alır ve hapseder. Bir çorba kaşığı balı şampuanınıza ekleyin. Yıkadıktan sonra saçınızın ne kadar yumuşak olduğunu göreceksiniz.

 

 

 

 

KUŞBURNU

SONY DSCİri ve dolgun buklelere sahip olmak için kuşburnu çayını demleyin ve zeytinyağıyla eşit oranda karıştırıp boş bir şampuan şişesinden bir gece bekletin. Ertesi gün bu karışımı kuru saçınıza sürüp tarayın. 10 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Ve buklelerinizle etrafa hava atmaya hazırlanın!

 

 

 

Share on Google Plus

One Comment