5a3a46d622dbc43beb529c71bdf44cae

2014 Baharının Rengi: SARI

Bahar Renklerinin en belirgin tonlarından biri olan sarı renk gardroplarımızda yer etmiştir.. Seveni oldu kadar sevmeyeni de çok olan sarı tonları bu sene Baharın en trend rengi olarak karşımıza çıkıyor.

Sarı renk çok yönlü kişiliğe sahip kişiler tarafından oldukça sevilen bir renk tonu. 2014 Bahar koleksiyonlarında da tasarımcıların sıklıkla sarı elbise modelleri, serı etek modelleri, sarı bluz ve sarı gömlek gibi kıyafet ve sarı çanta va sarı aksesuar modellerinde kullandığı bu renk ile Baharı ruhunuzda hissedeceksiniz.. Sarı kombin önerileri için size bir galeri hazırladık.. Keyifini çıkartın!

Sarı renk anlamı

Güneşin rengi olan sarı; mantal çabayı, zihinsel parlaklığı, iyimserliği, sevgi ve merhameti içerir. Bu renk yeni fırsatların, akıllılığın ve bilgiyle tanışan birisini yansıtabilir. Sarı, az miktarlarda kullanıldığında parlaklık ve sıcaklık hissi verir. Şakacılığı, aydınlığı, yaratıcılığı, samimiyeti ve hayata karşı rahat bir tutumu simgeler. Tıpkı güneşli bir gün gibi davet çekicidir Sarı, rengin pek çok farklı tonu vardır. Saf sarı bütün diğer tonlar arasındaki en neşeli ve güneşli olanıdır. Fakat bir parça koyulaşmış haline bakmak daha keyiflidir. Soluk sarı dikkati, çürümeyi, hastalığı, kıskançlığı ve hilekârlığı simgeler. Sarı söz konusu olduğunda seçilen ton oldukça önemlidir.

Sarı rınk seven kişiler ise çok yönlü kişiliğe sahiptirler. Bu kişiler azimli arayışlar, farklı uğraşları seven, hızlı düşünen, öğrenmeyi seven ve meraklı kişilerdir. Ayrıca iyimser, canlı, şefkatli, aşırı derecede duyarlı ve insaflı davranan kişilerdir.

Share on Google Plus

3 Comments

    • Ozgul
    • April 8, 2014

    Merhaba, sarı en sevdiğim renk. Bu sezon yeniden moda olduğunu bilmek çok güzel :)
    Teşekkürler….