HEPSİ SOĞUKTAN KORUNMAK İÇİN

Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola rol aldıkları ‘Soğuk’ adlı filmin City’s’de düzenlenen basın gösterimindeydi. Yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği film 21 Mart’ta vizyona girecek.

fft85_mf4178596

Oyuncular Kars’taki çekimlerde soğuktan nasıl korunduklarını espriyle karışık anlattı: “İç çamaşırının üzerine yapıştırılan vücut sobalarından kullandık. Aslında şişman değiliz. Öyle gözüktük.”

Filmin Konusu

Kış mevsimi yaklaştığında karla kaplanan ve dış dünyayla iletişimini kaybeden bir Kars kasabasında geçen hikayede, bir demiryolu çalışanı olan Balabey’in yaşamından bir kesite tanık oluyoruz. Evli olan ve vaktinin çoğunu çalışarak geçiren Balabey, arkadaşlarıyla pavyona gittiği bir gece hayatını beklenmedik bir şekilde değiştirecektir. Zamanında Rusya’dan Kars’a gelen ve bu pavyonda çalışan üç kız kardeşle karşılaşan Balabey, geceyi küçükleri Irina ile geçirecektir. Balabey, bu gece boyunca Irina ile arasına kesin bir mesafe koyacak olsa da duygusal olarak Irina’nın etkisinden kurtulamayacaktır.
Çekimleri Kars’ta gerçekleştirilen ve karlı dağların, dondurucu hava koşullarının başrolde olduğu filmin yönetmenliği ve senaryosu Uğur Yücel’e ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Cenk Alibeyoğlu, A. Rıfat Şungar, Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola gibi yerli oyuncuların yanı sıra Valeria Skorohodova, Yulia Vaniukova ve Yulia Erenler gibi yabancı isimler de yer alıyor.

Filmin yayınlanan fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Share on Google Plus